Walka, ambicja, rywalizacja czyli turniej w Starych Babicach

20 września 2015 nasz młody zespół wziął udział w turnieju piłkarskim, który odbył się w Starych Babicach. Rywalizowało ze sobą 9 drużyn, a nasza zajęła wysokie 5 miejsce. Wysokie, bo mieli utrudnione zadanie, rozgrywając mecze głównie z rok starszymi "dryblasami", a w niektórych drużynach można było spostrzec chłopaków wyraźnie odbiegających wzrostem i prawdopodobnie wiekiem od reszty. Na trybunach było słychać opinie o specjalnie modyfikowanej diecie niektórych chłopców z rocznika 2007, stąd może przewyższali naszych o dwie głowy.

Kadra Znicza Pruszków rocznika 2008, grupy niebieskiej na Turnieju Stare Babice:
Teodor Bartos
Aleks Dworak
Antek Górniak
Mateusz Grudziński
Jakub Jóźwik
Krzysztof Kielan
Adam Lewczyk
Patryk Mackiewicz
Tymoteusz Mazgajski
Jeremi Mihułka
Antoni Pawlak
Alek Rezmer
Mikołaj Szczegodziński
Julian Tomaszewski

Na boiskach działo się wiele dobrego. Nasi synkowie, zaskoczeni wzrostem przeciwników, rozpoczęli ostrożnie, wyraźnie rozkręcając się z meczu na mecz. Na pewno nie można im odmówić woli walki i ambicji, a w każdym z meczów stworzyli więcej ciekawych akcji niż można było zaobserwować w czwartkowych meczach obu reprezentujących Polskę drużyn w Lidze Europejskiej.

Z każdym meczem chłopaki nabierali pewności siebie i walczyli z jeszcze większą zaciętością. Wślizgi, główki, walki bark w bark coraz częściej gościły na boisku, a drużyna zaczęła pokazywać lwi pazur, do którego przyzwyczaiła swojego trenera. Jak to stwierdził jeden z trenerów drużyny przeciwnej rocznika 2007: "Wasza drużyna wyróżnia się zgraniem i techniką"... i tu się w pełnie z panem trenerem zgadzamy.

Chłopcy otrzymali kolejną cenną lekcję z trudnymi przeciwnikami i na pewno uwierzyli, że bariera ograniczająca ich umiejętności jest tylko w ich głowach i mogą wygrywać ze wszystkimi.

Nie zapominajmy, że była to przede wszystkim świetna zabawa, co było widać na uśmiechniętych buziach naszych chłopaków, nawet po przegranych meczach.

...ale wracając do turnieju. Pierwszy mecz Znicz 2008 grupa niebieska - Naprzód Stare Babice zakończył się przegraną naszej drużyny 2-1, a bramę strzelił Antek Górniak. Kolejny mecz to przegrana z Przyszłością Włochy Warszawa 1-0. Następnie 3-0 przegraliśmy z triumfatorem turnieju z Wieliszewa, chociaż wynik nie odzwierciedlał obrazu na boisku, ponieważ nasi chłopcy zagrali dobre spotkanie, a drużyna przeciwna wygrała najmniejszą ilością bramek w swoich występach w fazie grupowej. Przyszła także pora na trzy punkty, kiedy Znicz wygrał z Ożarowianką 4-0. Bramki zdobywali Julek Tomaszewski, Antek Pawlak oraz dwie, szalejący po boisku Krzysiu Kielan, który z trzema przeciwnikami na plecach potrafił pokonać bramkarza. W meczu o piąte miejsce (4 drużyna z grupy A, czyli Znicz, z 3 drużyną grupy B) pokonaliśmy 3-1 UKS Orzeł, kiedy do protokołu meczowego, jako zdobywcy bramek, wpisali się Krzysiu i dwukrotnie Julo.

Rządni rewanżu młodzi piłkarze Znicza rozegrali, już poza turniejem, mecz z gospodarzami, Naprzodem Stare Babice. Nasi chłopcy, wierząc ponownie w swoje umiejętności, w dobrym stylu rozprawili się ze swoimi starszymi kolegami i wygrali 2-0. Do bramki celnie strzelali Mateusz Grudziński oraz Kuba Jóźwik.

Na zakończenie turnieju rozdane zostały dyplomy i nagrody. Świetnie spisującego się Teodora Bartosa docenili organizatorzy, wyróżniając naszego bramkarza statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju na tej pozycji. Gratulujemy!

Do samego końca nasza drużyna miała siły, czego nie można powiedzieć o sektorze dopingowym, który szybko stracił swą moc. Panie i panowie, następnym razem musimy dostosować się do poziomu naszych dzieciaków ;)

A teraz kilka słów do drużyny trenera Marcina Rackiewicza: CHŁOPAKI! DALIŚCIE CZADU!!!

Zdjęcia z turnieju - należy skopiować cały link: